Psychoanalytická psychodráma

Obrázok k udalosti: Psychoanalytická psychodráma
15.10.2016 - Bratislava
Vážené kolegyne a kolegovia,

Slovenská spoločnosť pre psychoanalytickú psychoterapiu Vás srdečne pozýva na jedinečnú akciu, ktorej predmetom budePsychoanalytická psychodráma, ktorú nám príde teoreticky predstaviť a prakticky vo forme workshopu ukázať skupina francúzskych psychoanalytikov.

Akcia sa uskutoční 15.10. od 15:00 do 18:30 v hoteli Arcadia v Bratislave.

Vzhľadom na počet lektorov sme cenu workshopu už nemohli znížiť a dúfame, že ju budete považovať za prijateľnú.

Link na Facebook event: https://www.facebook.com/events/1747736585488027/

Prvá časť semináru bude zameraná na teoretický úvod k psychoanalytickej liečbe technikou psychodrámy. Ide o skupinu, v ktorej je angažovaných viac terapeutov a jeden alebo viac pacientov. Uvažovanie a zásahy terapeutov sú založené na teórii psychoanalýzy, ktorá predstavuje osnovu psychodramatickej terapie. Dynamika a technika tejto terapie je veľmi bohatá a bude ilustrovaná mnohými klinickými príkladmi.

Druhá časť je venovaná improvizovaným príkladom z terapie. Naši francúzski kolegovia budú hrať scénky, v ktorých jeden z nich bude pacientom a ostatní terapeuti. Aby sa tieto ukážky čo najviac priblížili psychoanalytickému procesu, scénky nebudú vopred pripravené, nejde tu o hranie vopred dohodnutých úloh. Terapeut bude prekvapený, tak ako je aj na sedení, tým, čo mu „pacient“ povie. Veľa času sa ponechá na diskusiu s publikom.

Tešíme sa na stretnutie.

VYUŽITE ZĽAVU ČLENA SPS NA TÚTO AKCIU!
Členovia SPS majú vstupný poplatok: 18 €